هزینه تدریس خصوصی حضوری در منزل و قیمت کلاس آنلاین

یکی از چالش های خانواده ها در استخدام معلم خصوصی بحث هزینه است. والدین دوست دارند با کمترین قیمت بهترین نتیجه را کسب کنند، اما پیچیدگی های انتخاب معلم خصوصی عموماً آنها را سر در گم می کند. در این مقاله، با معرفی پارامترهای تاثیرگذار بر روی هزینه‌ی تدریس و همچنین بررسی قیمت کلاس‌های خصوصی معلمان سایت‌های صفحه اول گوگل، بازه‌ی قیمتی مطلوب برای کلاس‌های خصوصی حضوری در تهران و کلاس های خصوصی آنلاین ارائه می شود.

 

سوابق تحصیل

باید مدرک و رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل مدرس را بررسی کنید. معلم فارغ التحصیل از کدام مقطع تحصیلی است؟ لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری؟ همچنین وجود ارتباط نزدیک بین رشته‌ی تحصیلی معلم با درسی که هم اکنون تدریس می کند میتواند تاثیر گذار باشد. نباید به راحتی از کنار دانشگاه محل تحصیل مدرس عبور کنید.

 

سوابق تدریس

تاثیر این پارامتر به مراتب بیشتر از سوابق تحصیل میباشد. خوب تدریس کردن یک مهارت است که افراد مستعد و با دانش در طول یک فرایند آن را کسب میکنند. تدریس در مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها به معلم تجارب ارزشمندی میدهد تا در کلاس خصوصی عملکرد بهتری داشته باشد. حتما به سالهای فعالیت معلم و تعداد کلاس‌های خصوصی برگزار شده توسط مدرس دقت کنید.

 

نظرات دانش آموزان

توانمندی علمی، قدرت بیان و تسلط مدرس را در نظرات دانش آموزان بررسی کنید. این نظرات به شناخت شما از معلم مورد نظرتان کمک زیادی میکند.

 

فعالیت‌های آموزشی

تعداد کمی از معلمان در رزومه‌ی خود، تدریس در فیلم های آموزشی موسسات معتبر، تالیف کتاب و طرح تست در آزمون‌های آزمایشی را دارند؛ این موارد بخصوص در میان معلمان دروس متوسطه دوم و کنکور بسیار تاثیرگذار است.

 

کلاس های خصوصی حضوری یا آنلاین

با فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای برگزاری کلاس های آنلاین، امروز میتوان گفت که سرچ عبارت معلم خصوصی آنلاین یکی از پر جستجوترین عبارات در زمینه ی تدریس خصوصی است. عموماً اساتیدی که کلاس های آنلاین برگزار می کنند، بین 20 تا 40 درصد هزینه ی تدریس کمتری نسبت به کلاس های حضوری خود دریافت می کنند.

 

مواردی که ارائه شد در تعیین هزینه ی تدریس استاد تاثیرگذار هستند. با توجه به اینکه در ادامه هزینه تدریس به صورت یک بازه‌ی قیمتی ارائه میشود، برآیند این پارامترها مشخص می کند که دستمزد هر مدرس باید کجای این بازه‌ی قیمتی باشد.

 

دروس حضوری در تهران  آنلاین
ابتدایی 150 تا 200 120 تا 160
متوسطه اول 150 تا 250 120 تا 200
متوسطه دوم 200 تا 400 160 تا 320
زبان انگلیسی 150 تا 200 120 تا 160

 

* اعداد درون جدول بالا با پسوند هزار تومان هستند.

* برای آزمون‌هایی مثل کنکور، تیزهوشان، آیلتس، تافل و ... حدود 20 درصد به مبالغ گفته شده افزوده میشود.

 


نظر بدهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست نظرات
  • فاطمه موسوی

    مرسی بابت سایت پرکاربردتون

  • فاطمه دوراندیش

    سلام چرا در بخش ثبت نام فرم همکاری، در قسمت آدرس محل سکونت فقط نواحی ۲۲ گانه تهران ذکر شده؟ شهرستان های غیر از تهران امکان ثبت نام برای همکاری با مجموعه اربیتال رو ندارند؟

    پاسخ مدرس : سلام. سایت اوربیتال در سال 1401 فقط در شهر تهران فعالیت دارد. با تشکر