هزینه تدریس خصوصی حضوری در منزل و قیمت کلاس آنلاین

یکی از چالش های خانواده ها در استخدام معلم خصوصی بحث هزینه است. والدین دوست دارند با کمترین قیمت بهترین نتیجه را کسب کنند، اما پیچیدگی های انتخاب معلم خصوصی عموماً آنها را سر در گم می کند. در این مقاله، اوربیتال به شما می گوید که چطور با طراحی قواعد اصولی و نظارت و پشتیبانی، هزینه های تدریس خصوصی را واقعی و شفاف کرده است.

در ادامه مواردی ارائه می شود که در تعیین هزینه ی تدریس استاد تاثیرگذار است. برآیند این پارامترها مشخص می کند که دستمزد مدرس باید چقدر باشد. در انتهای مقاله، هزینه‌ی تدریس اساتید سایت اوربیتال ارائه شده است.

 

بررسی رزومه ی اساتید توسط کارشناسان اوربیتال

اساتید برای اینکه بتوانند در سایت اوربیتال به عنوان معلم خصوصی فعالیت داشته باشند، ابتدا باید رزومه‌ی خود را ارسال کنند. رزومه ها بعد از یک بررسی اولیه ی کوتاه، به گروه اساتید مربوطه ارسال می شود. به طور مثال اگر یک استاد بخواهد به عنوان معلم خصوصی زیست با اوربیتال همکاری کند، رزومه ی او توسط تعدادی از اساتید زیست شناسی بررسی شده و هزینه ی تدریس مدرس برآورد می شود.

 

نظرات دانش آموزان در مورد استاد

پشتیبانی اوربیتال، پس از برگزاری جلسه ی اول کلاس خصوصی، با خانواده ی دانش آموز تماس گرفته و در مورد توانمندی علمی، وقت شناسی، دلسوزی و نوع رفتار مدرس اطلاعاتی را ثبت می کند. این پیگیری در ادامه‌ی کلاس ها هم انجام می شود. نظرات دانش آموزان تاثیر بسیار زیادی بر هزینه‌ی تدریس استاد در ادامه‌ی همکاری‌اش با اوربیتال دارد.

 

مدت زمان همکاری استاد با اوربیتال و تعداد کلاس های برگزار شده

هر چقدر سابقه‌ی همکاری مجموعه ی اوربیتال با مدرس بیشتر باشد و استاد تعداد کلاس های بیشتری را برگزار کند، هزینه ی تدریس استاد بیشتر خواهد بود.

 

کلاس های خصوصی حضوری یا آنلاین

این روزها با گسترش ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، آموزشگاه ها و دانشگاه ها، کلاس های آنلاین بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند. با فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای برگزاری کلاس های آنلاین، امروز میتوان گفت که سرچ عبارت معلم خصوصی آنلاین یکی از پر جستجوترین عبارات در زمینه ی تدریس خصوصی است. عموماً اساتیدی که کلاس های آنلاین برگزار می کنند، 30 درصد هزینه ی تدریس کمتری نسبت به کلاس های حضوری خود دریافت می کنند. این در حالی است که برخی از اساتید اوربیتال برای گسترش کلاس های آنلاین، تا 50 درصد هزینه ی کمتر را برای کلاس های خصوصی آنلاین خود در نظر می‌گیرند.

 

در هر کدام از این پارامترها، مدرس امتیازی را کسب می کند و در نهایت مجموع امتیازات ستاره‌ی استاد را مشخص می‌کند. اساتید پس از ثبت نام در سایت، نام کاربری و رمز ورود به پنل خود را دریافت می کنند؛ مدرس باید اطلاعات خواسته شده را ثبت کرده و رزومه‌ی خود را مطابق پارامترهای زیر تکمیل کند. توجه داشته باشید که کارشناسان سایت اوربیتال، ستاره (هزینه‌ی تدریس) استاد را براساس رزومه‌ی ارائه شده تعیین می کنند.

 

مدرک تحصیلی

در جدول زیر، امتیاز مربوط به هر مدرک تحصیلی مشخص شده است.

 

  امتیاز
دیپلم، مدرک آموزشگاهی   3
فوق دیپلم   6
کارشناسی   9
کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای   12
دکتری تخصصی   15

 

سوابق تدریس

در جدول زیر، امتیاز مربوط به سوابق تدریس اساتید ارائه شده است.

 

  امتیاز
یک سال تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها   3
دو سال تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها   5
سه سال تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها   7
4-7 سال تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها   9
8-13 سال تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها   12
14-20 سال تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها   15

 

افتخارات و فعالیت‌های آموزشی

در جدول زیر، امتیاز مربوط به هر افتخار یا فعالیت آموزشی مشخص شده است.

 

  امتیاز
معلم رسمی آموزش و پرورش   10
طراحی تست آزمون‌ها   1-3
مدرس فیلم‌های آموزشی   1-3
فارغ التحصیل از دانشگاه‌های دولتی   1-3
رتبه برتر کنکور   1-3
تالیف کتاب   1-3
سایر مدارک، گواهینامه‌ها، عناوین   1-3

 

عملکرد مدرس در سایت اوربیتال

ستاره و هزینه‌ی تدریس استاد با تداوم همکاری با سایت اوربیتال تغییر می کند. در جدول زیر امتیاز عملکرد مدرس ارائه شده است.

 

  امتیاز
برگزاری هر 5 جلسه کلاس موفق به ازای هر دانش آموز   1
عدم رضایت هر دانش آموز   5-

 

مجموع امتیازات استاد در پارامترهای گفته شده، ستاره و هزینه‌ی تدریس استاد را مشخص می‌کند. در جدول زیر بازه‌ی امتیازات مربوط به هر ستاره مشخص شده است.

ستاره * ** *** **** *****
امتیاز 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50

 

توجه: سابقه‌ی تدریس در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها برای مدرس دو ستاره در استان تهران و البرز حداقل یک سال، در شهرهای منتخب حداقل دو سال و در سایر شهرها حداقل سه سال الزامی میباشد.

 

توجه: سقف ستاره برای اساتید استان تهران و البرز 5 می‌باشد؛ همچنین سقف ستاره برای اساتید شهرهای منتخب و سایر شهرها به ترتیب 4 و 3 است. در واقع برای امتیاز نهایی این شهرها به ترتیب ضرایب 0.8 و 0.6 در نظر گرفته می شود.

 

توجه: شهرهای منتخب عبارتند از مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، قم و اهواز

 

توجه: اساتیدی که امتیاز آنها از سقف ستاره تعیین شده در آن شهر بالاتر باشد، به ازای هر 10 امتیاز مجاز به افزایش 10 درصدی هزینه‌ی تدریس خود می‌باشند.

 

در ادامه، جدول مربوط به هزینه‌های تدریس خصوصی حضوری و آنلاین برای اساتید با ستاره‌های مختلف ارائه شده است. توجه داشته باشید که رقم‌ها با پسوند هزار تومان می‌باشند.

 

ابتدایی، هفتم، هشتم، نهم و زبان های خارجی
  * ** *** **** *****
استان تهران و البرز 80 100 125 145 165
شهرهای منتخب 70 90 115 135  
سایر شهرها 60 80 105    
آنلاین 50 70 90 100 115

 

ریاضی، فیزیک، زیست و شیمی

  * ** *** **** *****
استان تهران و البرز 90 110 160 220 280
شهرهای منتخب 80 100 140 200  
سایر شهرها 70 90 130    
آنلاین 60 80 110 140 180

 

در این مقاله تعدادی از پارامترهای تاثیرگذار بر هزینه ی تدریس خصوصی را برشمردیم؛ سایت معلم خصوصی اوربیتال به صورت پیوسته بر روی این پارامترها نظارت می کند و برای گسترش تدریس خصوصی و رضایت خانواده ها و اساتید تلاش می کند.

 


نظر بدهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست نظرات
  • فاطمه موسوی

    مرسی بابت سایت پرکاربردتون