تدریس خصوصی در کشور ترکیه

244

در ترکیه، تدریس خصوصی به عنوان یک شغل پردرامد محسوب می شود. نکته ی جالب توجه این است که تدریس خصوصی در ترکیه نسبت به ایران بسیار گسترده‌تر می باشد. در ایران عمدتاً خانواده ها برای دروس مدرسه، کنکور، دانشگاه و یا زبان های خارجی معلم خصوصی استخدام می کنند. اما بررسی ها در مورد کشور ترکیه نشان میدهد که تدریس خصوصی در زمینه های هنری، ورزشی و آموزشهای خاص به مراتب بیشتر است.

در ترکیه نیز سایت هایی همانند معلم خصوصی اوربیتال وجود دارند، که در زمینه ی تدریس خصوصی فعالیت می کنند. سایت هایی همچون ÖZELDERSALANI ، OZELDERS.COM و superprof در زمینه ی تدریس خصوصی پرطرفدارتر هستند. پر سرچ ترین عبارات در این سایت ها شامل matematik özel ders (تدریس خصوصی ریاضی)، zoom (برنامه ای برای برگزاری کلاس آنلاین)، özel ders (تدریس خصوصی)، mali müşavirden özel ders  (تدریس خصوصی مشاوره مالی)، online matematik özel ders (تدریس خصوصی ریاضی آنلاین)، piyano dersi (تدریس خصوصی پیانو) و keman dersi (تدریس خصوصی ویولن) می باشند.


تدریس خصوصی آنلاین در ترکیه

پرسرچ بودن عبارت zoom در این سایت ها نشان دهنده ی این است که تدریس خصوصی آنلاین در کشور ترکیه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برنامه‌ی زوم در زمینه ی تدریس آنلاین در دنیا بسیار محبوب است. در ایران نیز اساتید اوربیتال برای برگزاری کلاس های آنلاین از برنامه زوم zoom در کنار برنامه هایی همچون ادوبی کانکت adobe connect، اسکای روم skyroom و اسکایپ skype استفاده می کنند.


بخش های مختلف سایت های تدریس خصوصی ترکیه

کلمه کلیدی در این سایت ها özel ders (تدریس خصوصی) می باشد و همانند سایت اوربیتال بخش های مختلفی برای تدریس دارند. بخش هایی همچون، موسیقی (MÜZİK)، کامپیوتر (BİLGİSAYAR)، زبان خارجی (YABANCI DİL)، آمادگی برای امتحان (SINAV HAZIRLIK)، تقویتی برای دانشگاه (ÜNİVERSİTE TAKVİYE)، تقویتی برای دبیرستان (LİSE TAKVİYE)، تقویتی برای آموزش ابتدایی (İLKÖĞRETİM TAKVİYE)، بازی و سرگرمی (OYUN VE HOBİ)، رقص (DANS)، ورزش (SPOR) و هنر (SANAT) در این سایت ها قرار داده شده است. بر روی هر قسمت که کلیک کنید، پروفایل اساتید آن بخش نمایش داده می شود.بازار تدریس خصوصی ترکیه برای معلمان ایرانی

اگر معلمی هستید که در زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی تسلط دارید، کشور ترکیه می تواند فرصت مناسبی برای کسب درامد باشد. به طور مثال شما یک معلم فیزیک خوب هستید که به زبان ترکی استانبولی مسلط است؛ شما می توانید دانش آموزانی برای تدریس خصوصی از کشور ترکیه جذب کنید. گرچه به دلیل تحریم های بانکی ایران، انتقال هزینه ی تدریس کمی مشکل است، اما برای آن هم راه هایی پیشبینی شده است. نکته ی دیگر، تعداد قابل توجه ایرانیانی است که مقیم ترکیه هستند و نیاز به معلم خصوصی دارند. پرداخت دستمزد تدریس توسط این طیف بسیار ساده تر است و عموما از طریق آشنایان خود در ایران هزینه ها را پرداخت می کنند.


تدریس خصوصی، راهی برای مهاجرت به ترکیه

اگر شما از علاقمندان مهاجرت به ترکیه هستید، ولی از شغل و درامد خودتان در این کشور مطمئن نیستید، می توانید تدریس خصوصی آنلاین در ترکیه را امتحان کنید. به شما پیشنهاد میکنیم که حداقل 6 ماه این کار را انجام دهید و به دستمزد خودتان در این مدت فکر نکنید (حتی اگر شده رایگان تدریس کنید!). نتایج را بررسی کنید و اگر دیدید می توانید از توانمندی های خود کسب درآمد کنید، چمدان خود را ببندید!!!

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما

0
0 امتیاز

  لیست نظرات
 • ضیایی

  با عرض سلام و خسته نباشید. من زبان ترکی استانبولی و ریاضی میتونم تدریس کنم. لطفا در مورد دستمزد هر جلسه کلاس خصوصی آنلاین در ترکیه و نحوه ی دریافت حق الزحمه ی کلاس بیشتر توضیح دهید. با تشکر

  • ادمین

   سلام کاربر عزیز. در مقاله‌ای دیگر موارد خواسته شده را بیشتر توضیح خواهیم داد.

 • اشکان

  خیلی مقاله ی خوبی بود. ممنون