چگونه از طریق تدریس خصوصی به درآمد بالای 15 میلیون تومان در ماه رسیدم؟

در این مقاله با استاد اسماعیل پور که در زمینه ی تدریس خصوصی شیمی با اوربیتال همکاری می کنند مصاحبه کردیم. کسب حداکثر رضایتمندی دانش آموزان و خانواده‌ها و در نتیجه برگزاری تعداد جلسات بالا، منجر به درآمد بالای 15 میلیون تومان در ماه برای ایشان شده است.


لطفاً کمی خودتان را معرفی کنید

ساسان اسماعیل پور هستم. معلم شیمی مدارس و آموزشگاه‌های تهران و شهرستان‌ها. با مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته‌ی شیمی فارغ التحصیل شدم و در این چند سال در رزومه‌ی خودم مواردی همچون طراحی آزمون قلمچی و تدریس فیلم‌های آموزشی قلمچی را دارا می باشم.

برای دیدن رزومه‌ی کامل استاد اسماعیل پور و فیلم ها و جزوات ایشان، بر روی عبارت معلم خصوصی شیمی کلیک کنید.


روزانه چه تعداد کلاس خصوصی برگزار می کنید؟

به طور متوسط روزانه 3 یا 4 جلسه کلاس خصوصی دارم. البته در مواردی ممکن است در یک روز 5 یا 6 جلسه کلاس داشته باشم؛ اما روزهایی هم هست که ترجیح میدهم کلاس برگزار نکنم. در مجموع ماهانه حداقل 100 جلسه کلاس خصوصی را در یک سال گذشته داشته‌ام.


دستمزد تدریس خصوصی شما چقدر است؟

قیمت کلاس های خصوصی من به صورت حضوری (منزل دانش آموز) در تهران 389 هزار تومان و کلاس‌های خصوصی آنلاین 179 هزار تومان است. البته هزینه ی کلاس‌های آنلاین در ماه های گذشته 149 هزار تومان بوده و با توجه به صحبت‌های انجام شده در پاییز به بالای 200 هزار تومان افزایش خواهد یافت.


کرونا بر روی درآمد تدریس خصوصی شما تاثیر منفی نگذاشته است؟

خیر. چون ما قبل از کرونا تدریس آنلاین را شروع کرده بودیم و در نتیجه آمادگی کامل برای برگزاری کلاس های خصوصی آنلاین بجای حضوری را داشتیم.


دانش آموزان در برابر کلاس های آنلاین مقاومت نمی کردند؟

در ابتدا حداقل 70 درصد بچه ها تردید داشتند؛ اما بعد از برگزاری جلسه ی اول، بیش از 90 درصد آن ها راضی بودند. از طرفی با کاهش حق الزحمه تدریس، از نظر هزینه هم برای خانواده‌ها مطلوب‌تر شد.


در 6 ماه گذشته، چند درصد از کلاس های شما به صورت آنلاین برگزار شد؟

در این مدت، حدود 650 جلسه کلاس خصوصی برگزار کردم که تعداد کلاس های حضوری کمتر از 30 جلسه بود.


پس شما از تدریس آنلاین رضایت بیشتری دارید؟

بله؛ البته الان دانش آموزان راضی‌تر هستند. توجه داشته باشید که هزینه‌ی تدریس خصوصی اینترنتی در اوربیتال، از نرخ تدریس در آموزشگاه و قیمت تدریس خصوصی حضوری در مراکز تدریس خصوصی شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، اهواز و کرج پایین‌تر است. در نتیجه دانش آموزان از شهرهای مختلف می توانند با هزینه‌های بسیار پایین‌تری در کلاس درس بهترین اساتید کشور حضور پیدا کنند.


همکاری شما با اوربیتال چگونه شروع شد؟

همان طور که میدانید، من از ابتدای فعالیت اوربیتال با مجموعه همکاری داشتم و الان هم از سهامداران اوربیتال هستم و بجز تدریس شیمی در زمینه های دیگر هم در خدمت اوربیتال هستم.


پاسخ شما به این سوال چیست؟ چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم؟

اگر توانمندی علمی دارید، همین امروز می توانید تدریس را شروع کنید. قطعاً کسی پیدا می شود که بخواهد شما به او چیزی یاد بدهید. اما صادق باشید. رزومه‌ی تحصیلی و کاری خود را با صداقت ارائه دهید و اگر هم لازم میدانید، مبلغی را هم دریافت نکنید. در کمتر از 3 ماه، توانمندی تدریس شما بالاتر می رود و می توانید حق الزحمه‌ی تدریس خود را افزایش داده و به مرور صاحب یک شغل ایده‌آل شوید.


ممنونیم بابت وقتی که گذاشتید؛ سخن آخر ...

من فکر میکنم تدریس خصوصی باید جدی‌تر گرفته شود. تعداد بسیار زیادی فارغ التحصیل دانشگاهی داریم که توانمندی علمی بالایی دارند و می توانند علاوه بر اینکه برای خودشان کسب درآمد کنند، باعث رشد و شکوفایی استعدادهای میلیون‌ها دانش پذیر (بخصوص دانش آموزان) شوند.

برای ارسال درخواست استخدام به عنوان معلم خصوصی در سایت اوربیتال، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه‌ی ارسال رزومه جهت استخدام معلم خصوصی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما

0
0 امتیازکد جدید

    لیست نظرات
  • محسن

    من به عنوان دانش آموز استاد اسماعیل پور که سر کلاس اساتید برند کشور هم بودم باید بگم که ماهی 150 میلیون هم برای تدریس ایشون کمه. واقعا استاد فوق العاده‌ای هستن. همیشه موفق باشید استاد