تدریس خصوصی موفق چه ویژگی هایی دارد؟

70

این سوال را از اساتید سایت اوربیتال پرسیدیم که این روزها در فضای آموزش کشور به عنوان یک معلم خصوصی موفق شناخته می‌شوند. با جمع‌بندی نظرات به مقاله‌ی حاضر رسیدیم که قطعاً توجه و رعایت پارامترهای گفته شده در آن می تواند شما را به یک مدرس خوب و حرفه‌ای تبدیل کند.

باید به این نکته توجه داشت که توفیق در تدریس خصوصی میتواند درآمد بسیار عالی را برای شما رقم بزند. اساتید زیادی هستند که طرفاً با تدریس خصوصی درآمد سالانه چند صد میلیونی دارند. شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر، مصاحبه‌ی سایت اوربیتال با یکی از معلمان خصوصی موفق را بخوانید.

چگونه از طریق تدریس خصوصی به درآمد بالای 15 میلیون تومان در ماه رسیدم؟


انتخاب یک درس تخصصی جهت تدریس خصوصی

بسیاری تصور می کنند اگر تعداد درسهایی که تدریس می کنند زیادتر باشد، دانش آموز بیشتری جذب می‌کنند. این در حالی است که اکثر خانواده‌ها وقتی می‌بینند مدرس چند تا درس را تدریس می کند، به صورت پیش فرض او را معلم معمولی یا ضعیفی تلقی می‌کنند. از طرفی این کار در طولانی مدت باعث می شود مدرس زمان کافی برای عمق بخشیدن به توانمندی علمی خود در یک درس مشخص را نداشته باشد.


جذب دانش آموز برای تدریس خصوصی با روش‌های رایگان

با برگزاری کلاس های خصوصی و نظارت بر تدریس خود، نقاط ضعف و قوت شما نمایان می شود. نقاط قوت را پر رنگ‌تر کنید و نقاط ضعف را به مرور برطرف کنید. اما برگزاری کلاس خصوصی نیاز به دانش آموز دارد! اگر از طریق تدریس خصوصی درآمد ندارید، به شما توصیه می‌کنیم که در سایت های آگهی محور هزینه نکنید. شما می توانید در سایت معلم خصوصی اوربیتال استخدام شوید و با هزینه‌ی پایین‌تر شروع به تدریس کنید و به مرور با افزایش تسلط و توانمندی شما، قیمت کلاس خصوصی‌تان افزایش می‌یابد.


صبور، مهربان و دلسوز باشید

این یک جمله‌ کلیشه ای نیست؛ بلکه حاصل تجربیات موفق بزرگترین سایت تدریس خصوصی ایران است. این نکته را باید بدانید که در تدریس خصوصی، توانمندی علمی شما در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارد. ما در اوربیتال اساتیدی داشته‌ایم که به راحتی می توانستند درس کنکوری را 100 بزنند، اما دانش آموزان از آنها رضایت نداشتند. پشتیبانی اوربیتال این مشکل را بررسی کرد و نهایتاً مشخص شد که اساتید مذکور برخورد مناسب و حرفه‌ای با دانش آموز نداشته اند. ما با آن معلمان قطع همکاری کردیم، چرا که ملاک رضایت کامل دانش آموز از معلم خصوصی می باشد.


هدف کلاس های خصوصی پیشرفت تحصیلی دانش آموز است

با توجه به سطح علمی، هوش و میزان علاقه دانش آموز، برنامه‌ی آموزشی ویژه‌ای را برای او تدوین کنید. باید یادمان باشد که دلیل برتری تدریس خصوصی نسبت به سایر روش های آموزشی این است که معلم خصوصی برای هر دانش آموزشی برنامه‌ی منحصر به فردی را ارائه می کند. دانش آموز باید در این برنامه ریزی بعد از گذشت جلسات مشخص، به پیشرفت تحصیلی برسد و این پیشرفت باید در نمرات او هم دیده شود. در صورتی که پیشرفت محقق نشد، معلم خصوصی وظیفه دارد دلایل ناکامی را برای دانش آموز و خانواده‌ی او شرح دهد و همچنین برنامه‌های خود را برای رفع مشکلات موجود ارائه کند.


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما

0
0 امتیاز

    لیست نظرات
  • بهار

    سلام. جسارتاً من این نظر شما رو که ملاک رضایت کامل دانش آموز باشه رو قبول ندارم. گاهی وقتا هر چقدر تلاش کنیم باز هم دانش آموزا به دلایل مختلف نتیجه نمیگیرن و معمولا اینجور موقع ها مشکل رو میندازن گردن معلم. در صورتی که معلم به بهترین شکل کارش رو انجام داده