معلم خصوصی شیمی دهم، یازدهم، دوازدهم و کنکور

948

وقتی در مورد تدریس خصوصی شیمی صحبت می کنیم، نمیتوانیم در مورد بهترین معلم خصوصی شیمی در کشور چیزی ننویسیم. استاد ساسان اسماعیل پور، معلم شیمی دبیرستان های تهران و آموزشگاه هایی همچون قلمچی است که در رزومه‌ی خود، درصد 100 شیمی کنکور را دارا می باشد. علاوه بر کنکور، شیمی مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم نیز توسط ایشان تدریس می شود.


کلاس های آنلاین یا حضوری

بجز همایش ها و کارگاه های شیمی کنکور، عمدتاً کلاس های حضوری ایشان در مدارس و آموزشگاه های تهران برگزار می شود. همچنین کلاس های خصوصی شیمی در تهران به صورت حضوری است اما نه تنها دانش آموزان سراسر کشور، بلکه دانش آموزانی از سراسر جهان در کلاس های آنلاین استاد اسماعیل پور شرکت می‌کنند. تاکنون دانش آموزان ایرانی زیادی از کشورهایی همچون، روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، استرالیا و 10 ها کشور دیگر در کلاس های آنلاین ایشان حضور داشته‌اند.


هزینه‌‌ی کلاس ها

هزینه ی کلاس های ایشان به صورت حضوری و آنلاین متفاوت است. در تابستان 1399 هزینه ی کلاس های حضوری استاد اسماعیل پور در تهران 389 هزار تومان می باشد. این در حالی است که هزینه‌ی کلاس های آنلاین تنها 179 هزار تومان است.

مقاله‌ی زیر را بخوانید.

چگونه از طریق تدریس خصوصی به درآمد بالای 15 میلیون تومان در ماه رسیدم؟


تشریحی یا تستی

برای دانش آموزان دهم، یازدهم و دوازدهمی هایی که تنها در امتحان پایانی شرکت می کنند، ارائه‌ی مطالب به صورت تشریحی، بیش از 90 درصد ساختار تدریس را در بر می گیرد. البته با توجه به سابقه‌ی استاد اسماعیل پور در طراحی تست شیمی برای آزمون های آمادگی کنکور مثل قلمچی، در همین کلاس ها هم برای دانش آموزان مستعد و مشتاق از تست های کنکوری استفاده می شود. اما در کلاس های شیمی کنکور، یا دانش آموزانی که برنامه‌ی کنکور دارند، تدریس روش های تستی در کنار ارائه تشریحی مفاهیم توسط ایشان انجام می‌شود.


فیلم آموزشی

فیلم های آموزشی که این روزها در آگهی های تبلیغاتی به آن بسته‌ی معلم خصوصی هم می گویند، یکی از ابزارهای کارآمد آموزشی می باشد. استاد اسماعیل پور در همکاری با موسسه ی قلمچی بیش از 50 ساعت فیلم آموزش شیمی و روش های تست زنی ضبط کرده اند که در سایت قلمچی موجود است و تا آخر تابستان 1399، بیش از 197 هزار بازدید داشته است. کانون فرهنگی آموزش در راستای عدالت آموزشی این فیلم ها را رایگان قرار داده است تا همه ی دانش آموزان کشور بتوانند از تدریس اساتید مطرح کشور استفاده کنند.کلاس های خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی

قطعاً عالی‌ترین نوع آموزش، تدریس خصوصی می باشد. معلم خصوصی برنامه‌ی آموزش خود را مطابق هوش، استعداد، علاقه، هدف و بسیاری از پارامترهای مربوط به دانش آموز طراحی می کند. اشکالات و نقاط ضعف دانش آموز در کلاس های خصوصی مشخص شده و راه های بر طرف کردن آنها توسط مدرس ارائه می شود. قطعا چنین دستاوردهایی هزینه‌ی بیشتری نسبت به کلاس های گروهی دارد. کلاس های گروهی که با 10 تا 20 دانش آموز برگزار می شوند (گرچه در مواردی تعداد دانش آموز به 150 یا بیشتر هم می رسد!!!) گرچه هزینه‌ی پایین‌تری دارند، اما بازدهی بسیار ناچیزی هم دارند.

شاید بهترین پیشنهاد برای کسانی که مشکل مالی دارند، کلاس های نیمه خصوصی آنلاین باشد که عموماً 5 نفره برگزار می شود. در این کلاس ها معلم تا حد قابل توجهی بر روی عملکرد دانش آموزان مدیریت دارد و می‌تواند نقاط ضعف آنها را مشخص و بر طرف کند.  از طرفی هزینه‌ی این کلاسها همانند کلاس های گروهی می باشد.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما

0
0 امتیازکد جدید

    لیست نظرات