چگونه ریاضی کنکور را می‌توانید 100 بزنید؟

چگونه ریاضی کنکور را می‌توانید 100 بزنید؟


درس ریاضی یکی از چالش‌های دانش آموزان تجربی است. اما اگر شما به دنبال کسب یک رتبه‌ی فوق العاده هستید، ریاضی کنکور برگ برنده‌ی شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به بهترین روش‌ها برای کسب درصد درخشان 100 در کنکور سراسری اشاره کنیم و به همین دلیل از استاد محمدجواد محسنی خواسته‌ایم که ما را در این مسیر راهنمایی کند.

بهترین روش‌ها برای کسب درصد بالا در ریاضی کنکور:


شما در کلاس درس سریع‌تر از زمانی که خودتان به تنهایی مطالب را میخوانید، محتوای درس را یاد میگیرید. برای اینکه خوب نتیجه بگیرید در کلاس حتما جزوه بنویسید تا تمرکز بالاتری داشته باشید. هر سوالی دارید از معلم ریاضی خود بپرسید و هیچ اشکالی را باقی نگذارید.

یک راهکار خوب برای کسب درصد بالا در ریاضی کنکور این است که در کنار خودتان یک معلم ریاضی با تجربه داشته باشید تا هم مباحث را به شما تدریس کند و هم اینکه در رابطه با مطالعه و تست زنی، شما را راهنمایی کند.

نکته برداری و فرمول نویسی حین مطالعه درس ریاضی مهم است، زیرا بعداً که میخواهید مطالب خوانده شده را مرور کنید، با این خلاصه‌ها سریع‌تر میتوانید مرور را انجام دهید و در نتیجه در زمان شما صرفه جویی خواهد شد. همچنین میتوانید در زمان تمرین حل کردن و تست زنی، مهمترین نکات را یادداشت کنید.

ابتدا متن کتاب درسی را خوب بخوانید. البته اگر در کلاسهای ریاضی حاضر باشید بسیار بهتر است. بعد از مطالعه‌ی متن کتاب درسی سراغ تمرین حل کردن بروید. در ابتدا برای هر مبحث چند تا تمرین حل کنید و پس از آن شروع به تست زدن کنید. در مجموع حل تمرین و تست باعث می‌شود که دانسته‌های خودتان را محک بزنید.

کتاب های بسیار زیادی برای درس ریاضی منتشر شده‌اند. گرچه بسیاری از این کتاب‌ها منابع ارزشمندی هستند، اما در سال کنکور شما زمان محدودی دارید. اگر دوازدهمی هستید و این کتابها را تهیه میکنید، برای هر مبحث فقط تستهای سراسری را بزنید. البته زدن تستهای تالیفی این کتابها برای دانش آموزان دهمی یا یازدهمی توصیه میشود.

همه‌ی ما دانش آموزانی را دیده‌ایم که درس ریاضی را خوب یاد گرفته‌اند و در کلاس مدرسه نمره‌ی بالایی را کسب کرده‌اند، اما زمانی که با کنکور مواجه می‌شوند عملکرد ضعیفی دارند. باید تکنیک‌های درست تست زنی در درس ریاضی که دارای اهمیت بالایی است را یاد بگیرید. تست‌های اشتباه را نزنید و زمان خود را مدیریت کنید.

سوالات کنکور سراسری از محتوای کتاب درسی طرح می‌شوند. دانش آموزانی که بر روی کتاب درسی مسلط باشند و برای مباحث مختلف تمرین حل کرده باشند و در عین حال روشهای درست تست زنی را فرا گرفته باشند، قطعا در کنکور درصد بالایی را کسب می‌کنند.

اوربیتال امیدوار است که شما دانش آموزان عزیز با دقت و وسواس در انتخاب منابع مطالعاتی معتبر و تلاش پیوسته در مطالعه و تست زنی به درصدهای درخشان کنکور برسید. همچنین شما برای کسب مشاوره رایگان میتوانید با ما تماس بگیرید.