مجله آموزشی | صفحه 1
فیلم های آموزشی ریاضی و فیزیک استاد امیر مسعودی

نقش فناوری درون کلاس در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. با ظهور دستگاه های مانند تبلت ها و لپ تاپ و همچنین برنامه های آموزشی ، امکانات بی پایانی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است. یک از فناوری های خاصی که باعث تحول در آموزش شده اند ، فیلم های آموزشی، به خصوصی فیلم های آموزشی ریاضی و فیزیک هستند. فیلم های آموزشی برای اولین بار در دهه 1980 وارد دنیای تدریس شدند. از آن زمان ، پیشرفت های سریع در ارتباطات و فناوری ، آن ها را به منبعی با امکانات نامحدود تبدیل کرده است.

تعداد بازدید: 14

برنامه فرصت برابر در شبکه آموزش برای ایام قرنطینه

طی روزهای گذشته، با شیوع بیماری مسری کرونا در سراسر جهان، کشور ما نیز از این قائده مستثنی نبوده و درگیر این بیماری شده است. یکی از مسائلی که در حوزه کنترل شیوع این بیماری وجود دارد، قرنطینه و خارج نشدن از منازل است. تبعات این بیماری تعطیلات رسمی مدارس را نیز به همراه داشته است. از آن جایی که تعطیلات مدارس به مدت مدیدی به طول انجامید، وزارت آموزش و پرورش بر آن شد تا آموزش دروس را از طریق شبکه تلوزیونی آموزش، در قالب برنامه فرصت برابر ارائه دهد.

تعداد بازدید: 17

استخدام معلم برای تدریس خصوصی آنلاین

شاید دیگر کمتر کسی باشد که بخواهد برتری آموزش خصوصی نسبت به آموزش عمومی را انکار کند. اما تدریس خصوصی گاهی اوقات دچار محدودیت هایی می شود. در موارد زیادی دیده شده است که معلم امکان حضور در منزل دانش آموز را ندارد؛ همچنین دانش آموزان بسیاری هستند که با وجود نیاز به تدریس خصوصی امکان تشکیل کلاس خصوصی را در منزل خود یا آموزشگاه ندارند. مورد دیگر هزینه ی کلاس های خصوصی است که گرچه اوربیتال سعی در کاهش آن داشته است، اما همچنان تدریس خصوصی برای همه ی مردم امکان پذیر نیست. مجموعه اوربیتال با استخدام معلم های متخصص و برگزاری کلاس های آنلاین در کنار کلاس های حضوری تا حد زیادی این دو محدودیت را برطرف کرده است.

تعداد بازدید: 45

تدریس خصوصی زبان انگلیسی آنلاین

در دنیای امروزی یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهمترین نیازهای هر شخص در هر سنی است. اما ما می دانیم که دست و پنجه نرم کردن با برنامه های پر و شلوغی زندگی یک امر هولناک است. در زندگی روزمره برخی از ما، اختصاص ساعت های اضافی برای رانندگی به سمت یک موسسه آموزشی و نشستن در کلاس های زبان شاید از نظر زمانی غیرممکن به نظر برسد. به همین دلیل ما یک جایگزین بسیار مؤثر برای حفظ تعادل سالم کار و زندگی در هنگام یادگیری زبان انگلیسی ارائه می دهیم. محبوبیت اینترنت از همه محدودیت های فرهنگی و جغرافیایی مرتبط با یادگیری در کلاس فراتر رفته است.

تعداد بازدید: 21

چرا کلاس های تدریس خصوصی آنلاین نسبت به کلاس های حضوری برتری دارند؟

کلاس های تدریس خصوصی آنلاین توسط افرادی ترجیح داده می شود که بنا به دلایل مختلف ممکن است نتوانند در کلاس های حضوری شرکت کنند. به هر حال انتخاب کلاس های تدریس خصوصی آنلاین مزایای بیشماری برای دانش آموزان به همراه خواهد داشت. در زیر برخی از مزایای این آموزش هیجان انگیز را بررسی خواهیم کرد :

تعداد بازدید: 23

چگونه می توان اولین جلسه تدریس خصوصی را به بهترین شکل برگزار نمود؟

اولین جلسه تدریس شاید مهمترین جلسه ی تدریس خصوصی باشد زیرا مبنای کل جلسات را تعیین می کند. در این جلسه ایجاد ارتباط قوی بین دانش آموز و معلم امری اساسی است. کمک به معلم در درک شرایط تحصیلی دانش آموز نیز به آن ها کمک می کند تا بهترین روش ممکن را ارائه دهند. همه ی این موارد، باعث می شود که تدریس برای دانش آموز مؤثرتر و سودمندتر شود. چند کار وجود دارد که می توانید قبل از اولین جلسه تدریس انجام دهید تا بهترین نتیجه را در آموزش کسب کنید. در ادامه چهار مرحله برای آماده سازی قبل از اولین جلسه تدریس شما آورده شده است تا متوجه شوید چگونه می توان اولین جلسه تدریس خصوصی را به بهترین شکل برگزار نمود ؟

تعداد بازدید: 25

چه زمانی باید معلم خصوصی بگیریم ؟

چگونه می توانید مطمئن باشید که اوضاع به جایی رسیده است که نیاز به یک معلم خصوصی برای خودتان و یا فرزندتان احساس می شود؟ چگونه می توانید مطمئن باشید که کمک های خارجی بهترین پاسخ است؟ برخی والدین احساس می کنند که استخدام یک معلم خصوصی به این معنی است که فرزندشان یادگیرنده ضعیفی است. اما این موضوع صحت ندارد. ممکن است تنها مسئله این باشد که فرزند شما برای یادگیری به یک رویکرد متفاوت نیاز داشته باشد. در حالی که دلایل زیادی برای استخدام معلم خصوصی وجود دارد ، در ادامه پنج علامت واضح وجود دارد که ثابت می کند که به استخدام یک معلم خصوصی برای خود و یا فرزندتان نیاز دارید .

تعداد بازدید: 25

تدریس خصوصی آنلاین

یادگیری و تدریس خصوصی آنلاین به لطف فواید فراوان در سال های اخیر از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. به دلایل مختلف، تدریس خصوصی آنلاین روشی عالی برای کمک به دانش آموزانی است که در مدرسه با مشکلات درسی مواجه هستند که هم برای فرزندان و هم والدین آن ها تبدیل به یک معضل بزرگ شده است. در حالی که بسیاری از افراد نیازمند تدریس خصوصی حضوری هستند، بسیاری از دانش آموزان دیگر نیز اکنون به مربیان آنلاین اعتماد می کنند .

تعداد بازدید: 28

نقش اولیا در تدریس خصوصی

دستیابی به موفقیت در تدریس خصوصی به ارتباط نزدیک بین معلم، دانش آموز و والدین بستگی دارد. معلم خصوصی برای سازماندهی و تکمیل کار مدرسه با دانش آموز کار می کند. نقش اصلی معلم خصوصی، علاوه بر تدریس و آموزش، تشویق و حمایت از دانش آموزان در توسعه مهارت های یادگیری مستقل و انجام کارهای تعیین شده است. در این میان نقش اولیا در تدریس خصوصی انکار ناپذیر است.
دیدن مشکلات زیاد فرزندانتان در مدرسه می تواند دلهره آور باشد اما ناتوانی در کمک به وی، علی رغم بهترین اهداف، می تواند به همان اندازه ناراحت کننده باشد. به نظر می رسد یک روش خوب برای رفع این مشکل از طریق تدریس خصوصی است.

تعداد بازدید: 22

شیمی دهم: کیهان زادگاه الفبای هستی صفحه 1 تا 13

شما در این قسمت با مفاهیمی همچون مهبانگ، عدد اتمی، عدد جرمی، ایزوتوپ ها، درصد فراوانی، رادیوایزوتوپ ها و جدول دوره ای عنصرها آشنا می شوید. فیلم آموزشی این قسمت توسط استاد اسماعیل پور در استودیوی قلمچی ضبط شده است. استاد شیمی کنکور در این فیلم آموزشی به طور کامل مباحث را توضیح داده و برای هر مبحث تست های کنکور سراسری و آزمون های قلمچی را حل کرده است.

تعداد بازدید: 75