مجله آموزشی | صفحه 1
چطور می توان در زیست کنکور موفق شد؟

زیست کنکور مهم ترین بخش کنکور تجربی ها است. این درس با ضریب بالایی که دارد نتیجه نهایی آزمون شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در این مقاله می خواهیم به بررسی این سوال بپردازیم که چطور می توان در زیست کنکور موفق شد؟ با ما همراه باشید تا نکاتی که حین مطالعه باید به آن توجه کنید را بررسی کنیم!

تعداد بازدید: 6

نحوه ی یادگیری عمقی درس فیزیک

درس فیزیک در کنکور یکی از درس های مهم به خصوص برای گروه ریاضی است، زیرا پس از درس ریاضی، بالاترین ضریب درسی را به خود اختصاص می دهد. نکته ای که در مبحث یادگیری درس فیزیک باید به آن توجه کنید این است که نحوه ی یادگیری عمقی درس فیزیک را بیاموزید. در کنکور سراسری هر ساله سوالات متنوعی مطرح می شود. پس احتمال اینکه سوالات تکراری را ببینید کم است، اما نگران نباشید. اگر شما به عمق مطالب پی برده باشید و در تست زنی مهارت و سرعت عمل بالایی به دست آورده باشید می توانید به خوبی از پس حل سوالات برآیید. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه میتوان درس فیزیک را به صورت عمقی یاد گرفت؟

تعداد بازدید: 9

اهداف یک مدرس خوب در کلاس های تدریس خصوصی


یکی از مهمترین اهداف یک مدرس خوب در کلاس های تدریس خصوصی، افزایش راندمان یادگیری دانش آموز و بهبود عملکرد درسی اوست. برای رسیدن به این هدف بایستی دبیران و استادان تدریس خصوصی مواردی را در نظر بگیرند. علاوه بر تسلط کافی بر مباحث عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعت بهبود روند تدریس می شوند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی چندین عامل بپردازیم که اهداف یک مدرس خوب در کلاس های تدریس خصوصی را بررسی می کند، و باعث می شود به طور مرتب عملکرد درسی دانش آموزان را بهبود بخشیده و راندمان یادگیری دانش آموزان را افزایش دهد. لطفا در ادامه همراه ما باشید:

تعداد بازدید: 2

چطور شیمی کنکور را بخوانیم و درصد بالایی بزنیم؟

یکی از دروس تخصصی مهم در کنکور سراسری درس شیمی است. شیمی کنکور، در بین الویت دوم الی سوم بسته به رشته ی تجربی و یا ریاضی، در بین دروس مهم در دفترچه تخصصی قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم چطور شیمی کنکور را بخوانیم تا درصد بالایی بزنیم! شاید به نظر به دست آوردن درصد بالا دور از دسترس باشد، اما ما اینجا هستیم تا تمامی مراحل یادگیری و تست زنی را باهم مرور کنیم!

تعداد بازدید: 22

خرید فیلم های آموزشی ریاضی و فیزیک استاد امیر مسعودی با 10 درصد تخفیف

در چند سال اخیر فیلم های آموزشی استاد امیر مسعودی به عنوان پرطرفدارترین dvd های کنکور در بین دانش آموزان انتخاب شده است. حضور استاد مسعودی به عنوان مدرس ریاضی و فیزیک کنکور در برنامه های مختلف صدا و سیما گواه بر محبوبیت فیلمهای تدریس ایشان در میان داوطلبان کنکور می‌باشد. گروه آموزشی اوربیتال در همکاری که با موسسه کنکور آسان است (گیلنا) دارد، تصمیم گرفته است فیلمهای آموزشی استاد امیر مسعودی را با 10 درصد تخفیف در اختیار دانش آموزان عزیز کشور قرار دهد.

تعداد بازدید: 296

فیلم آموزشی دهم ، یازدهم ، دوازدهم و کنکور

این روزها فیلم آموزشی و تدریس آنلاین بسیار پرطرفدار شده است. با گسترش تکنولوژی، امروز همه‌ی دانش آموزان در سراسر ایران میتوانند در کلاس درس بهترین اساتید کنکور بنشینند؛ اتفاقی که تا همین چند سال پیش فقط برای تعداد معدودی از دانش آموزان تهرانی محقق میشد. اوربیتال در این مقاله برای دانش آموزان تجربی و ریاضی از دی وی دی های کنکور میگوید.

تعداد بازدید: 48

رازهای موفقیت در کنکور از نظر دکتر مجتبی عطار در برنامه‌ی تلویزیونی

از عوامل موثر بر موفقیت در کنکور سراسری توجه به موضوع فراموشی است. اول از همه بدانید که فراموشی یک فرایند کاملا طبیعی بوده که پس از فراگیری هر مطلبی برای بار اول پروسه آن شروع می‌شود. هنر یک داوطلب کنکور در آن است که بتواند با استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی وقوع آن را به تاخیر بیندازد.

تعداد بازدید: 83

چگونه ریاضی کنکور را می‌توانید 100 بزنید؟

درس ریاضی یکی از چالش‌های دانش آموزان تجربی است. اما اگر شما به دنبال کسب یک رتبه‌ی فوق العاده هستید، ریاضی کنکور برگ برنده‌ی شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به بهترین روش‌ها برای کسب درصد درخشان 100 در کنکور سراسری اشاره کنیم و به همین دلیل از استاد محمدجواد محسنی خواسته‌ایم که ما را در این مسیر راهنمایی کند.

تعداد بازدید: 65

5 موردی که باید در انتخاب معلم خصوصی شیمی در نظر گرفته شود

گردش مالی چند هزار میلیاردی کنکور باعث شده، افراد زیادی وارد دنیای کنکور شوند. افراد و موسساتی که در زمینه‌ی کتاب‌های کمک آموزشی، کلاس‌های کنکور، آزمون‌های آزمایشی، مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته، فیلم‌های آموزشی و بالاخره تدریس خصوصی فعالیت می‌کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد معلم خصوصی و به طور خاص‌تر معلم خصوصی شیمی صحبت کنیم.

تعداد بازدید: 121

استاد مسعود زمانی بهترین منابع فیزیک کنکور را معرفی می‌کند

ابتدا توجه کنید که برای انتخاب بهترین منبع مطالعه درس فیزیک در کنکور، هیچ نسخه کلی وجود ندارد! در واقع این انتخاب با توجه به سطح دانش آموز متغیر است. برای مثال یک منبع مشخص می‌تواند برای یک داوطلب عالی و برای دانش آموز دیگر فاجعه باشد! پس قدم اول در انتخاب منبع مطالعاتی، نیاز به نوعی خودشناسی دارد.

تعداد بازدید: 69