مجله آموزشی | صفحه 2
رشته های محبوب پزشکی و دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

از دیرباز علم پزشکی و پزشک در جامعه ما از جایگاه والای اجتماعی برخوردار بوده است. امروزه هم با توجه به این‌که یافتن شغل مناسب مهم‌ترین دغدغه‌ی جوانان ما است، گرایش به سمت رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی که آینده شغلی نسبتاً مطمئن با درآمدی بالا دارند بیش از پیش شده و به رویای دانش آموزان رشته تجربی تبدیل شده است.

تعداد بازدید: 49

چرا برای فرزند خود نیاز به معلم خصوصی داریم؟

همه‌ی ما در هنگام یادگیری مطالب جدید به مراتب سوالاتی در ذهنمان تشکیل می‌شود که اگر پاسخ داده نشوند، باعث می‌شود در یادگیری ادامه مطلب با مشکل روبرو شویم. این امر در کلاس درس مشهودتر است و مشکل زمانی حادتر می‌شود که دانش آموز با ارجاع به کتاب به تنهایی نمی‌تواند این مشکلات را برطرف کند. یکی از راه‌ها این است که دانش آموز سوال پیش آمده را در کلاس بپرسد، ولی همیشه اینکار را نمی‌توان کرد چون معلم درس مربوطه زمان برای تک تک افراد را ندارد. در این مرحله بهترین راه‌ کاری که والدین می‌توانند از آن بهره ببرند مراجعه به معلم‌ خصوصی است.

تعداد بازدید: 73

آشنایی با طراح آزمون‌های قلم چی

آزمون‌های قلم چی توسط بهترین اساتید در دروس مختلف طراحی می‌شود. این مدرسین همگی باید دارای رزومه عالی در تدریس، رتبه برتر کنکوری، آموزش در قلم چی و مدارس برتر تهران و کسب درصد 100 کنکور باشند؛ اوربیتال در این مقاله شما را با مشهورترین طراحان آزمون های آزمایشی کنکور آشنا میکند.

تعداد بازدید: 80

بهترین استراتژی در جمع بندی کنکور

این روزها با نزدیک شدن به کنکور سراسری شیوه های جمع بندی بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. این بخش برای همه‌ی کنکوری‌ها لازم است و نمی توان آن را از برنامه داوطلبان کنکور حذف کرد. اختصاص زمانی خاص به جمع بندی باعث خواهد شد تا مغز شما، مطالبی را که قبلاً آموخته و برایش آشناست، در یک مدت زمان کوتاه تر یادآوری کند و بازدهی بیشتری در ارائه مطالب داشته باشد.

تعداد بازدید: 53

چگونه بهترین معلم خصوصی را انتخاب کنیم؟

در کشور ما با توجه به شرایط کاری برای رشته‌های مختلف، رقابت برای رشته‌هایی که بازار کار مناسب، درآمد بالا و موقعیت اجتماعی خوب دارند بسیار بالاست. از این رو خانواده‌ها تمام تلاش خود را جهت موفقیت تحصیلی فرزند خود انجام می‌دهند. یکی از راه‌هایی که والدین برای تضمین موفقیت فرزند خود بهره می‌برند، استفاده از معلم خصوصی خوب است.

تعداد بازدید: 53

تکنیکهایی برای مطالعه‌ی حرفه‌ای و موثر

باید گفت هر کس روش مطالعه متناسب با خودش را دارد و هنر اصلی فرد پیدا کردن این روش می‌باشد. در این مقاله به انواع تکنیکهای مطالعه همچون، حفظ کردن، خلاصه برداری، مطالعه دقیق، توانایی های ارتباطی، شبکه سازی ذهنی، تصویر سازی ذهنی، کلید واژگان و اطلاعات اشاره میکنیم.

تعداد بازدید: 103

دمیتری ایوانویچ مِندِلیف : داستان یک معلم شیمی

در سال 1871 میلادی یک معلم شیمی اهل روسیه به نام دیمیتری ایوانوویچ مندلیف به وجود خصلت تناوبی در میان عنصرها پی برد. مندلیف متوجه شد که اگر عنصرها را برحسب افزایش تدریجی جرم اتمی آنها در ردیف‌هایی کنار یک‌دیگر بگذارد و آنهایی را که خواص فیزیکی و شیمیایی نسبتاً مشابه دارند در یک گروه زیر یک‌دیگر قرار دهد، جدولی از سازماندهی اولیۀ عنصرها تشکیل می‌شود.

تعداد بازدید: 76

مایکل فارادی : درخشش ابدی یک ذهن زیبا

نیم قرن بعد از آنکه فارادی اصول اولیه‌ی موتورهای الکتریکی را کشف کرد، ترن‌های برقی در آلمان، انگلستان و ایالات متحده به حرکت درآمدند. فارادی حتی اگر پس از این کشف، هیچ کار علمی دیگری نمیکرد، جایگاه ویژه‌ای در تاریخ علوم بشری یافته بود. شاید نتایج و دستاوردهای آزمایشات فارادی در شیمی وقتی با کشفیات او در زمینه‌ی الکترومغناطیس مقایسه می‌شوند، فعالیت‌های جانبی محسوب شوند!

تعداد بازدید: 98

دالتون : بازی با توپ بیلیارد یا ارائه‌ی نظریۀ اتمی؟

جان دالتون شیمیدان و فیزیکدان بریتانیایی با استفاده از واژۀ یونانی اتم که به معنای تجزیه ناپذیر است، ذره های سازندۀ عنصرها را توضیح داد. تصویری که او از اتم در ذهن خود مجسم کرده بود، شبیه توپ بیلیارد بود. نظریۀ اتمی دالتون علی رغم نارسایی ها و ایرادهایی که داشت به نقطۀ آغازی برای مطالعۀ دقیق‌تر و عمیق‌تر ساختار و رفتار ماده تبدیل شد.دالتون نظریه اتمی خود را در هفت بند و به شرح زیر بیان کرد:

تعداد بازدید: 138