مجله آموزشی | صفحه 2
فیلم آموزشی دهم ، یازدهم ، دوازدهم و کنکور

این روزها فیلم آموزشی و تدریس آنلاین بسیار پرطرفدار شده است. با گسترش تکنولوژی، امروز همه‌ی دانش آموزان در سراسر ایران میتوانند در کلاس درس بهترین اساتید کنکور بنشینند؛ اتفاقی که تا همین چند سال پیش فقط برای تعداد معدودی از دانش آموزان تهرانی محقق میشد. اوربیتال در این مقاله برای دانش آموزان تجربی و ریاضی از دی وی دی های کنکور میگوید.

تعداد بازدید: 104

رازهای موفقیت در کنکور از نظر دکتر مجتبی عطار در برنامه‌ی تلویزیونی

از عوامل موثر بر موفقیت در کنکور سراسری توجه به موضوع فراموشی است. اول از همه بدانید که فراموشی یک فرایند کاملا طبیعی بوده که پس از فراگیری هر مطلبی برای بار اول پروسه آن شروع می‌شود. هنر یک داوطلب کنکور در آن است که بتواند با استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی وقوع آن را به تاخیر بیندازد.

تعداد بازدید: 131

چگونه ریاضی کنکور را می‌توانید 100 بزنید؟

درس ریاضی یکی از چالش‌های دانش آموزان تجربی است. اما اگر شما به دنبال کسب یک رتبه‌ی فوق العاده هستید، ریاضی کنکور برگ برنده‌ی شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به بهترین روش‌ها برای کسب درصد درخشان 100 در کنکور سراسری اشاره کنیم و به همین دلیل از استاد محمدجواد محسنی خواسته‌ایم که ما را در این مسیر راهنمایی کند.

تعداد بازدید: 104

5 موردی که باید در انتخاب معلم خصوصی شیمی در نظر گرفته شود

گردش مالی چند هزار میلیاردی کنکور باعث شده، افراد زیادی وارد دنیای کنکور شوند. افراد و موسساتی که در زمینه‌ی کتاب‌های کمک آموزشی، کلاس‌های کنکور، آزمون‌های آزمایشی، مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته، فیلم‌های آموزشی و بالاخره تدریس خصوصی فعالیت می‌کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد معلم خصوصی و به طور خاص‌تر معلم خصوصی شیمی صحبت کنیم.

تعداد بازدید: 169

استاد مسعود زمانی بهترین منابع فیزیک کنکور را معرفی می‌کند

ابتدا توجه کنید که برای انتخاب بهترین منبع مطالعه درس فیزیک در کنکور، هیچ نسخه کلی وجود ندارد! در واقع این انتخاب با توجه به سطح دانش آموز متغیر است. برای مثال یک منبع مشخص می‌تواند برای یک داوطلب عالی و برای دانش آموز دیگر فاجعه باشد! پس قدم اول در انتخاب منبع مطالعاتی، نیاز به نوعی خودشناسی دارد.

تعداد بازدید: 104

رشته های محبوب پزشکی و دندانپزشکی را بیشتر بشناسیم

از دیرباز علم پزشکی و پزشک در جامعه ما از جایگاه والای اجتماعی برخوردار بوده است. امروزه هم با توجه به این‌که یافتن شغل مناسب مهم‌ترین دغدغه‌ی جوانان ما است، گرایش به سمت رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی که آینده شغلی نسبتاً مطمئن با درآمدی بالا دارند بیش از پیش شده و به رویای دانش آموزان رشته تجربی تبدیل شده است.

تعداد بازدید: 75

چرا برای فرزند خود نیاز به معلم خصوصی داریم؟

همه‌ی ما در هنگام یادگیری مطالب جدید به مراتب سوالاتی در ذهنمان تشکیل می‌شود که اگر پاسخ داده نشوند، باعث می‌شود در یادگیری ادامه مطلب با مشکل روبرو شویم. این امر در کلاس درس مشهودتر است و مشکل زمانی حادتر می‌شود که دانش آموز با ارجاع به کتاب به تنهایی نمی‌تواند این مشکلات را برطرف کند. یکی از راه‌ها این است که دانش آموز سوال پیش آمده را در کلاس بپرسد، ولی همیشه اینکار را نمی‌توان کرد چون معلم درس مربوطه زمان برای تک تک افراد را ندارد. در این مرحله بهترین راه‌ کاری که والدین می‌توانند از آن بهره ببرند مراجعه به معلم‌ خصوصی است.

تعداد بازدید: 109

آشنایی با طراح آزمون‌های قلم چی

آزمون‌های قلم چی توسط بهترین اساتید در دروس مختلف طراحی می‌شود. این مدرسین همگی باید دارای رزومه عالی در تدریس، رتبه برتر کنکوری، آموزش در قلم چی و مدارس برتر تهران و کسب درصد 100 کنکور باشند؛ اوربیتال در این مقاله شما را با مشهورترین طراحان آزمون های آزمایشی کنکور آشنا میکند.

تعداد بازدید: 113

بهترین استراتژی در جمع بندی کنکور

این روزها با نزدیک شدن به کنکور سراسری شیوه های جمع بندی بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. این بخش برای همه‌ی کنکوری‌ها لازم است و نمی توان آن را از برنامه داوطلبان کنکور حذف کرد. اختصاص زمانی خاص به جمع بندی باعث خواهد شد تا مغز شما، مطالبی را که قبلاً آموخته و برایش آشناست، در یک مدت زمان کوتاه تر یادآوری کند و بازدهی بیشتری در ارائه مطالب داشته باشد.

تعداد بازدید: 76

چگونه بهترین معلم خصوصی را انتخاب کنیم؟

در کشور ما با توجه به شرایط کاری برای رشته‌های مختلف، رقابت برای رشته‌هایی که بازار کار مناسب، درآمد بالا و موقعیت اجتماعی خوب دارند بسیار بالاست. از این رو خانواده‌ها تمام تلاش خود را جهت موفقیت تحصیلی فرزند خود انجام می‌دهند. یکی از راه‌هایی که والدین برای تضمین موفقیت فرزند خود بهره می‌برند، استفاده از معلم خصوصی خوب است.

تعداد بازدید: 73