شیمی دهم: کیهان زادگاه الفبای هستی صفحه 1 تا 13

شما در این قسمت با مفاهیمی همچون مهبانگ، عدد اتمی، عدد جرمی، ایزوتوپ ها، درصد فراوانی، رادیوایزوتوپ ها و جدول دوره ای عنصرها آشنا می شوید. فیلم آموزشی این قسمت توسط استاد اسماعیل پور در استودیوی قلمچی ضبط شده است. استاد شیمی کنکور در این فیلم آموزشی به طور کامل مباحث را توضیح داده و برای هر مبحث تست های کنکور سراسری و آزمون های قلمچی را حل کرده است.

تعداد بازدید: 133

نحوه افزایش تمرکز در کلاس های تدریس خصوصی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از دانش آموزان با آن مواجه هستند تمرکز در کلاس های تدریس خصوصی است. عنصر تمرکز مهم ترین بخش از آموزش و یادگیری را در دست دارد. افرادی که تمرکز بالاتری دارند، در مدت زمان کمتری، اطلاعاتی را که معلم به آنها منتقل می کند را درک کرده و به خاطر میسپارند. برخی از دانش آموزان مدعی می شوند که حتی بهترین کلاس های تدریس خصوصی نیز برای آن ها مفید نبوده و تاثیری بر یادگیری آن ها ندارد.

تعداد بازدید: 152

مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین معلم خصوصی

پنهانی نیست که سرمایه گذاری برای داشتن معلم خصوصی باعث تغییر و تحول در تجربه تحصیلی دانش آموزان می شود، در طول تاریخ ، معلمان از جایگاه والایی برخوردار بوده اند و قابل درک است که چرا داشتن یک معلم عالی می تواند واقعاً عامل تغییر دهنده یک زندگی باشد. این همان نکته ای است که باید هنگام انتخاب یک معلم برای خود یا فرزند خود به خاطر داشته باشید. انتخاب صحیح معلم یکی از مهمترین اقداماتی است که می توانید برای آسان تر کردن یادگیری انجام دهید.

تعداد بازدید: 139

غلبه بر ترس ناشی از ریاضیات با استفاده از معلم خصوصی

غلبه بر ترس ناشی از ریاضیات و یا مقابله با احساس اضطراب و نگرانی هنگام امتحان ریاضی یا انجام تکالیف ریاضی موضوعی است که بسیاری از بزرگسالان و کودکان آن را تجربه کرده اند. اما احتمالا آنچه از آن غافل هستند این است که در واقع اصطلاحی برای این موضوع وجود دارد: اضطراب ریاضی. طبق مقاله اخیر در روزنامه "گاردین" ، " در یک نظرسنجی برای ترس از ریاضی، که سال گذشته توسط ایپسوس موری انجام شد ، نشان داد که بیش از یک سوم از افراد 15 تا 24 ساله در هنگام بروز مشکل در ریاضیات خود احساس اضطراب می کنند. این مورد در هر 5 بزرگسال انگلیسی نیز صدق می کند."

تعداد بازدید: 204

نکاتی برای قبولی در درس فیزیک با نمره خوب

برخی فکر می کنند تنها حفظ کردن فرمول های فیزیک کافی است، اما این یک فکر غلط است زیرا درس فیزیک از جمله درس هایی است که تنها با یادگیری مفاهیم و تسلط کامل بر آن می توانید نمره ی بالایی را در امتحان کسب کنید. اگر هدفتان قبولی در درس فیزیک با نمره ی خوب است نگران نباشید، بعد از خواندن این مقاله راه رسیدن به هدفتان را پیدا خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را برایتان شرح دهیم که به بالا بردن نمره فیزیکتان کمک خواهد کرد در ادامه همراه ما باشید:

تعداد بازدید: 193

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی نظام جدید

در این مقاله استاد محمد جواد محسنی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی را معرفی می‌کند. استاد محسنی که در رزومه‌ی خود درصد 100 ریاضی کنکور را دارد با بررسی کتاب های خیلی سبز ، مهر و ماه ، گاج و قلمچی مزایا و معایب محبوب‌ترین کتاب های ریاضی کنکور را مشخص می‌کنند.

تعداد بازدید: 313

چطور می توان در زیست کنکور موفق شد؟

زیست کنکور مهم ترین بخش کنکور تجربی ها است. این درس با ضریب بالایی که دارد نتیجه نهایی آزمون شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در این مقاله می خواهیم به بررسی این سوال بپردازیم که چطور می توان در زیست کنکور موفق شد؟ با ما همراه باشید تا نکاتی که حین مطالعه باید به آن توجه کنید را بررسی کنیم!

تعداد بازدید: 360

نحوه ی یادگیری عمقی درس فیزیک

درس فیزیک در کنکور یکی از درس های مهم به خصوص برای گروه ریاضی است، زیرا پس از درس ریاضی، بالاترین ضریب درسی را به خود اختصاص می دهد. نکته ای که در مبحث یادگیری درس فیزیک باید به آن توجه کنید این است که نحوه ی یادگیری عمقی درس فیزیک را بیاموزید. در کنکور سراسری هر ساله سوالات متنوعی مطرح می شود. پس احتمال اینکه سوالات تکراری را ببینید کم است، اما نگران نباشید. اگر شما به عمق مطالب پی برده باشید و در تست زنی مهارت و سرعت عمل بالایی به دست آورده باشید می توانید به خوبی از پس حل سوالات برآیید. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه میتوان درس فیزیک را به صورت عمقی یاد گرفت؟

تعداد بازدید: 172

اهداف یک مدرس خوب در کلاس های تدریس خصوصی

یکی از مهمترین اهداف یک مدرس خوب در کلاس های تدریس خصوصی، افزایش راندمان یادگیری دانش آموز و بهبود عملکرد درسی اوست. برای رسیدن به این هدف بایستی دبیران و استادان تدریس خصوصی مواردی را در نظر بگیرند. علاوه بر تسلط کافی بر مباحث عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعت بهبود روند تدریس می شوند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی چندین عامل بپردازیم که اهداف یک مدرس خوب در کلاس های تدریس خصوصی را بررسی می کند، و باعث می شود به طور مرتب عملکرد درسی دانش آموزان را بهبود بخشیده و راندمان یادگیری دانش آموزان را افزایش دهد. لطفا در ادامه همراه ما باشید:

تعداد بازدید: 205

چطور شیمی کنکور را بخوانیم و درصد بالایی بزنیم؟

یکی از دروس تخصصی مهم در کنکور سراسری درس شیمی است. شیمی کنکور، در بین الویت دوم الی سوم بسته به رشته ی تجربی و یا ریاضی، در بین دروس مهم در دفترچه تخصصی قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم چطور شیمی کنکور را بخوانیم تا درصد بالایی بزنیم! شاید به نظر به دست آوردن درصد بالا دور از دسترس باشد، اما ما اینجا هستیم تا تمامی مراحل یادگیری و تست زنی را باهم مرور کنیم!

تعداد بازدید: 182